Foto: Agnete Brun/Tinagent
Foto: Agnete Brun/Tinagent
Last ned bilder

Om Olaug Bollestad

Olaug Vervik Bollestad er 1. nestleder i KrF, stortingsrepresentant for Rogaland og leder for Helse- og omsorgskomiteen på Stortinget.

Født 04.11.1961            

Stortingsperioder

  • Representant for Rogaland, 2013 - 2017, KrF.
  • 3. vararepresentant for Rogaland, 2009 - 2013, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

2013-2017
  • Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 01.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

2013-2017
  • Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 24.10.2013 - 30.09.2015

Medlemskap i gruppestyrer

2013-2017
  • Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 16.10.2013 - 30.09.2017